Žymų Archyvai: interjeras

Mažos erdvės, didelė šventinė dvasia: kaip stilingai serviruoti stalą nedidelėje virtuvėje

Kai turi nedidelę virtuvę, šventės gali tapti tikru galvosūkiu. Kur padėti maistą? Kaip viską sutalpinti? Ir kaip sukurti jaukią šventinę nuotaiką, kai erdvė ribota? Šiais metais nusprendžiau mesti iššūkį savo nedideliam butui ir sukurti šventinę atmosferą, kuri pranoktų net erdviausius valgomųjų kambarius. Dalinuosi savo atradimais, kurie padės ir jums.

Su kuo pradėti: serviravimo indai ir vietos planavimas

Pirmas žingsnis – pasirinkti tinkamus serviravimo indus, kurie ne tik atrodo gražiai, bet ir padeda taupyti vietą. Mažoje virtuvėje patarčiau rinktis kompaktiškus, daugiafunkcinius indus, pavyzdžiui, dviejų aukštų desertų lėkštes ar sulankstomus padėklus. Jie ne tik taupo stalą, bet ir atrodo elegantiškai.

Serviravimo indai su ryškiais akcentais ar subtiliomis detalėmis suteikia stalui šventinio žavesio. Man labai patiko balti keramikiniai indai su auksinėmis detalėmis – jie minimalistiniai, tačiau spinduliuoja šventine dvasia. Jei norite daugiau spalvų, rinkitės vieną pagrindinę temą, pavyzdžiui, žalias ir raudonas detales Kalėdoms.

Kūrybiškas staltiesių naudojimas ir sluoksniavimas

Mažoje erdvėje tradicinė ilga staltiesė gali būti ne tik nepraktiška, bet ir vizualiai apkrauti erdvę. Čia išgelbėja sulankstomos ar mažos staltiesės. Aš išbandžiau sluoksniavimo triuką: ant mažos pagrindinės staltiesės pridėjau keletą spalvotų audinio takelių. Tai ne tik vizualiai „pratęsė“ stalą, bet ir sukūrė gylio įspūdį.

Jei norite dar daugiau funkcionalumo, galite naudoti padėklus vietoje staltiesės – jie neleidžia netyčia išsiliejusiems gėrimams pasiekti stalo paviršiaus ir gali būti lengvai pernešami į kitą vietą.

Daugiafunkciniai daiktai – mažos erdvės gelbėtojai

Daugiafunkciniai daiktai – tikras mažų virtuvių išsigelbėjimas. Mano favoritai yra mediniai serviravimo padėklai, kurie tinka tiek maistui patiekti, tiek kaip dekoracijos pagrindas. Ant jų galima sudėti žvakes, eglės šakeles ar nedidelę kalėdinę puokštę.

Jeigu turite mažai vietos, vietoje didelių dekoracijų rinkitės subtilias detales. Pavyzdžiui, stiklinius indus galite užpildyti žaisliukais ar riešutais, o vietoj didelių žvakių – naudoti mažas arbatines žvakutes.

Akcentai, kurie užpildo šventinę dvasią

Mažos erdvės šventinei atmosferai kurti nereikia daug. Subtilios detalės, tokios kaip rankų darbo servetėlių žiedai ar personalizuoti vietų žymekliai, suteikia stalui jaukumo. Šiais metais išbandžiau idėją su mažais eglių šakelių lapeliais, ant kurių užrašiau vardus – paprasta, bet labai stilinga.

Apšvietimas taip pat svarbus. Nedidelės virtuvės šviesos girliandos ar keli LED žibintai akimirksniu sukuria šventinę nuotaiką. Jie neužima vietos ant stalo, tačiau prideda šilumos ir jaukumo.

Šventinė dvasia be kompromisų

Kurdami šventinę nuotaiką mažoje erdvėje supratau vieną svarbų dalyką: ribota vieta neturi riboti jūsų kūrybiškumo. Atvirkščiai, ji gali tapti įkvėpimu ieškoti originalių sprendimų. Ir nors mano stalas šiemet mažas, atmosfera tikrai didelė – o desertų lėkštė tikrai telpa visur, jei prieš tai „pasidarai vietos“!

Galų gale, svarbiausia, kad šventėse būtų gera nuotaika, artimi žmonės ir… kad niekas neatsitrenktų į stalą šokdamas aplink eglutę. (Taip, iš patirties – būtinai patraukite stalą nuo judrių zonų.)

Renkamės virtuvės baldus! Pataria interjero dizaineris

Renkantis virtuvės baldus svarbu įvertinti kuo daugiau smulkmenų. Juk norisi sukurti tokią erdvę, kuri bus ne tik stilinga, tačiau ir funkcionali, žinoma, atitinkanti jūsų poreikius.

Išties, virtuvės baldai yra pasirenkami įvertinus kelias paprastas smulkmenas. Jas ir aptaria interjero dizainerė Jovita.

Virtuvės išdėstymas

Apsvarstykite, koks virtuvės išdėstymas jums labiausiai tinka: tiesus, L formos, U formos ar sala. Kiekvienas išdėstymas turi savo privalumų ir trūkumų, todėl pasirinkite tą, kuris geriausiai išnaudoja jūsų turimos erdvės plotą ir leis patogiai judėti.

„Atkreipkite dėmesį į trikampio taisyklę, kuri teigia, jog trys pagrindiniai virtuvės elementai – kriauklė, viryklė ir šaldytuvas – turėtų būti išdėstyti trikampio forma, kad sumažintumėte judėjimo atstumą tarp jų“,- nurodo Jovita.

Baldų dydis ir išdėstymas

Išmatuokite savo virtuvę ir kruopščiai suplanuokite, kur stovės kiekvienas baldas. Įsitikinkite, kad palikote pakankamai vietos judėti ir atidaryti spinteles bei stalčius. Pasirinkite tinkamo dydžio baldus savo erdvei. Jei virtuvė maža, rinkitės aukštas spinteles ir siauresnius baldus, kad maksimaliai išnaudotumėte erdvę.

„Nepamirškite apšvietimo! Geras apšvietimas yra būtinas saugiam ir patogiam darbui virtuvėje. Įrenkite pakankamą viršutinį apšvietimą ir pasirūpinkite, kad apšviestumėte darbo zonas“,- priduria specialistė.

Funkcionalumas

Pasirinkite baldus su funkcionaliomis savybėmis, kurios palengvins jūsų gyvenimą. Pavyzdžiui, rinkitės spinteles su ištraukiamais stalčiais, lentynomis su reguliuojamu aukščiu ir integruotais šiukšlių dėžėmis. Įsitikinkite, kad turite pakankamai vietos laikyti visus savo virtuvės reikmenis. Jei trūksta vietos – apsvarstykite galimybę įrengti sandėliavimo patalpas po kriaukle arba naudoti sienines lentynas. Baldų furnitūra, žinoma, turi būti geros kokybės, kad tarnautų našiai bei ilgai.

Medžiagos ir apdaila

Virtuvės baldų medžiagos turėtų būti patvarios, lengvai valomos ir atitikti jūsų biudžetą. Populiarios medžiagos yra MDF, medžio masyvas, laminatas ir akmuo. Pasirinkite apdailą, kuri atitinka jūsų virtuvės stilių. Rinkitės iš įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų, kad  sukurtumėte savo svajonių virtuvę.

Biudžetas

Nustatykite savo biudžetą prieš pradėdami apsipirkti. Virtuvės baldų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo medžiagų, apdailos ir prekės ženklo. Baldų gamyba taip pat užtrunka kelias savaites, tad reiktų atsižvelgti ir į tai.

„Palyginkite kainas iš skirtingų pardavėjų, kad gautumėte geriausią pasiūlymą. Apsvarstykite galimybę įsigyti naudotus baldus ar pasigaminti baldus patys, jei turite tam įgūdžių ir laiko“,- pataria specialistė.