Žymų Archyvai: remontas

Kaip paruošti traktorių žiemai ir išnaudoti jo galimybes?

Kai temperatūra nukrenta žemiau nulio, traktoriaus priežiūra tampa itin svarbi. Šaltis gali neigiamai paveikti įvairias sistemas – nuo akumuliatoriaus iki hidraulikos. Jei technika nebus tinkamai paruošta, gali kilti nesklandumų užvedant variklį, suprastėti degalų kokybė ar net sugesti svarbios žemės ūkio technikos dalys. Dėl to būtina iš anksto pasirūpinti visais būtiniausiais patikrinimais ir priežiūros darbais.

Tinkamai paruoštas traktorius žiemą veiks patikimai ir sklandžiai, leisdamas išvengti prastovų bei nenumatytų remonto išlaidų. Be to, kai kurios žiemos sąlygos – pavyzdžiui, slidūs keliai ar užšalusios degalų linijos – gali būti ne tik nepatogios, bet ir pavojingos. Tad kokių veiksmų imtis, kad traktorius būtų pasiruošęs žiemos iššūkiams ir veiktų be trukdžių?

Akumuliatorius: ar tikrai paruoštas šalčiui?

Šaltis gali greitai iškrauti senesnį akumuliatorių, todėl verta jį patikrinti dar prieš didžiuosius šalčius. Jei akumuliatorius silpnas, verta jį įkrauti ar net pakeisti nauju. Taip pat svarbu patikrinti kontaktus – jie turi būti švarūs ir tvirti.

Kuro sistema: ar naudojate tinkamą dyzeliną?

Žieminis dyzelinas yra būtinas, nes paprastas kuras gali sutirštėti esant žemai temperatūrai. Geras sprendimas – naudoti priedus, apsaugančius nuo užšalimo. Taip pat reikėtų reguliariai keisti kuro filtrus, nes jie linkę užsikimšti žiemą.

Alyva ir aušinimo skystis: ar atitinka sezoną?

Jei alyva per tiršta, ji gali apsunkinti variklio darbą. Patikrinkite, ar naudojate tinkamą žieminę alyvą. Taip pat būtina įsitikinti, kad aušinimo skystis atsparus šalčiui. Jis turėtų būti tinkamos koncentracijos, kad nesušaltų ir nepažeistų variklio.

Padangos ir važiuoklė: ar turite gerą sukibimą?

Žiemą keliai gali būti slidūs, todėl būtina patikrinti traktoriaus padangų būklę. Jei protektorius nusidėvėjęs, padangos nesuteiks reikiamo sukibimo. Taip pat verta pagalvoti apie grandines, kurios padidina sukibimą su apledėjusia žeme.

Hidraulinė sistema ir žemės ūkio technikos dalys

Traktoriaus hidraulinė sistema taip pat reikalauja priežiūros. Svarbu patikrinti skysčio lygį, nes per mažas kiekis gali trukdyti mechanizmų veikimui. Be to, verta apžiūrėti žemės ūkio technikos dalis – ar jos gerai pritvirtintos, ar nėra nusidėvėjusių komponentų.

UAB „Žemtiekimas“ ekspertas Jonas pataria: „Prieš prasidedant didiesiems šalčiams, būtina patikrinti visas pagrindines traktoriaus sistemas. Gedimai žiemą ne tik sukelia papildomų išlaidų, bet ir gali sutrikdyti visus darbus.“

Nepamirškite saugumo

Svarbu ne tik pasirūpinti traktoriaus technine būkle, bet ir savo pačių saugumu. Žiemą būtina turėti gerą matomumą, todėl patikrinkite šviesas ir valytuvus. Taip pat verta įsitikinti, kad kabinoje yra avarinis rinkinys – ledo grandiklis, žibintuvėlis, pirštinės ir šilti rūbai.

Jei traktorius tinkamai paruoštas žiemai, jis ne tik ilgiau tarnaus, bet ir leis išnaudoti visas savo galimybes, net ir atšiauriomis sąlygomis.

Automobilių stiklų keitimas ir remontas, ką reikėtų apie tai žinoti?

Jau ne vienerius metus vairuotojams siūlomas sprendimas, kuris leidžia išsaugoti turimą stiklą. Visgi, ne visuomet viskas bus taip paprasta, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kadangi yra atvejų, kai stiklai automobiliams neišvengiamai turės pakeisti. Ir nebūtinai tik tuomet, kai jie visiškai sudaužyti. Kadangi gali pakakti kelių centimetrų įskilimo, kurio suremontuoti jau nebus įmanoma. Lygiai taip pat yra ir su įdaužomis, esančiomis prie pat stiklo krašto. Šioje vietoje remontas taip pat nėra įmanomas. Bet dėl to labai jaudintis nevertėtų, kadangi net ir pats keitimas nėra toks jau sudėtingas ar brangus. Nors nemažai priklauso nuo konkretaus automobilio modelio.

Kodėl negalima delsti?

Neretai vairuotojai net ir pastebėję pažeidimą tam neskiria didesnio dėmesio. Tuo labiau, jeigu jis pakankamai nedidelis ir netrukdo važiavimui ar vairavimui. Tiesa, tokie pažeisti stiklai automobiliams tikrai netarnaus ilgai ir anksčiau ar vėliau neišvengiamai turės būti pakeisti. Kadangi net ir minimali įdauža bėgant laikui plečiasi. O tuomet jau ją pataisyti tampa neįmanoma. Be to, pažeidimai gali sutrukdyti atitikti techninės apžiūros reikalavimus. Dėl ko vis tiek bus reikalingas automobilių stiklų keitimas. Todėl nėra jokios priežasties, dėl kurios vertėtų delsti. Kadangi kai kuriais atvejais problemą galima išspręsti net ir dar paprasčiau – sutvarkant pažeistą vietą. Ypač, jeigu tai bus pastebėta gana greitai.

Kuo skiriasi brangesni ir pigesni stiklai automobiliams?

Neretai tenka susidurti su tokiu pasirinkimu ir savotiška dilema. Aišku, tai dar priklauso ir nuo tuo užsiimančios įmonės ir to, ką gali rekomenduoti ten dirbantys specialistai. Iš esmės automobiliu stiklu keitimas nėra labai brangus, o didžiąją dalį kainos sudaro būtent pats stiklas. Tuo labiau, jeigu jis pasižymi dar kažkokiomis ypatybėmis, pavyzdžiui, turi kritulių jutiklį. Dažnai kaina skirtingų gaminių tam pačiam automobilio modeliui gali skirtis priklausomai nuo to, kur jie yra pagaminti. Tokiu atveju tikrai nereikėtų stengtis maksimaliai sutaupyti ir ieškoti pačio pigiausio varianto. Tuo labiau, jeigu skirtumas nėra itin didelis.