Automobilių stiklų keitimas ir remontas, ką reikėtų apie tai žinoti?

Jau ne vienerius metus vairuotojams siūlomas sprendimas, kuris leidžia išsaugoti turimą stiklą. Visgi, ne visuomet viskas bus taip paprasta, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kadangi yra atvejų, kai stiklai automobiliams neišvengiamai turės pakeisti. Ir nebūtinai tik tuomet, kai jie visiškai sudaužyti. Kadangi gali pakakti kelių centimetrų įskilimo, kurio suremontuoti jau nebus įmanoma. Lygiai taip pat yra ir su įdaužomis, esančiomis prie pat stiklo krašto. Šioje vietoje remontas taip pat nėra įmanomas. Bet dėl to labai jaudintis nevertėtų, kadangi net ir pats keitimas nėra toks jau sudėtingas ar brangus. Nors nemažai priklauso nuo konkretaus automobilio modelio.

Kodėl negalima delsti?

Neretai vairuotojai net ir pastebėję pažeidimą tam neskiria didesnio dėmesio. Tuo labiau, jeigu jis pakankamai nedidelis ir netrukdo važiavimui ar vairavimui. Tiesa, tokie pažeisti stiklai automobiliams tikrai netarnaus ilgai ir anksčiau ar vėliau neišvengiamai turės būti pakeisti. Kadangi net ir minimali įdauža bėgant laikui plečiasi. O tuomet jau ją pataisyti tampa neįmanoma. Be to, pažeidimai gali sutrukdyti atitikti techninės apžiūros reikalavimus. Dėl ko vis tiek bus reikalingas automobilių stiklų keitimas. Todėl nėra jokios priežasties, dėl kurios vertėtų delsti. Kadangi kai kuriais atvejais problemą galima išspręsti net ir dar paprasčiau – sutvarkant pažeistą vietą. Ypač, jeigu tai bus pastebėta gana greitai.

Kuo skiriasi brangesni ir pigesni stiklai automobiliams?

Neretai tenka susidurti su tokiu pasirinkimu ir savotiška dilema. Aišku, tai dar priklauso ir nuo tuo užsiimančios įmonės ir to, ką gali rekomenduoti ten dirbantys specialistai. Iš esmės automobiliu stiklu keitimas nėra labai brangus, o didžiąją dalį kainos sudaro būtent pats stiklas. Tuo labiau, jeigu jis pasižymi dar kažkokiomis ypatybėmis, pavyzdžiui, turi kritulių jutiklį. Dažnai kaina skirtingų gaminių tam pačiam automobilio modeliui gali skirtis priklausomai nuo to, kur jie yra pagaminti. Tokiu atveju tikrai nereikėtų stengtis maksimaliai sutaupyti ir ieškoti pačio pigiausio varianto. Tuo labiau, jeigu skirtumas nėra itin didelis.