Žymų Archyvai: baldai

Renkamės virtuvės baldus! Pataria interjero dizaineris

Renkantis virtuvės baldus svarbu įvertinti kuo daugiau smulkmenų. Juk norisi sukurti tokią erdvę, kuri bus ne tik stilinga, tačiau ir funkcionali, žinoma, atitinkanti jūsų poreikius.

Išties, virtuvės baldai yra pasirenkami įvertinus kelias paprastas smulkmenas. Jas ir aptaria interjero dizainerė Jovita.

Virtuvės išdėstymas

Apsvarstykite, koks virtuvės išdėstymas jums labiausiai tinka: tiesus, L formos, U formos ar sala. Kiekvienas išdėstymas turi savo privalumų ir trūkumų, todėl pasirinkite tą, kuris geriausiai išnaudoja jūsų turimos erdvės plotą ir leis patogiai judėti.

„Atkreipkite dėmesį į trikampio taisyklę, kuri teigia, jog trys pagrindiniai virtuvės elementai – kriauklė, viryklė ir šaldytuvas – turėtų būti išdėstyti trikampio forma, kad sumažintumėte judėjimo atstumą tarp jų“,- nurodo Jovita.

Baldų dydis ir išdėstymas

Išmatuokite savo virtuvę ir kruopščiai suplanuokite, kur stovės kiekvienas baldas. Įsitikinkite, kad palikote pakankamai vietos judėti ir atidaryti spinteles bei stalčius. Pasirinkite tinkamo dydžio baldus savo erdvei. Jei virtuvė maža, rinkitės aukštas spinteles ir siauresnius baldus, kad maksimaliai išnaudotumėte erdvę.

„Nepamirškite apšvietimo! Geras apšvietimas yra būtinas saugiam ir patogiam darbui virtuvėje. Įrenkite pakankamą viršutinį apšvietimą ir pasirūpinkite, kad apšviestumėte darbo zonas“,- priduria specialistė.

Funkcionalumas

Pasirinkite baldus su funkcionaliomis savybėmis, kurios palengvins jūsų gyvenimą. Pavyzdžiui, rinkitės spinteles su ištraukiamais stalčiais, lentynomis su reguliuojamu aukščiu ir integruotais šiukšlių dėžėmis. Įsitikinkite, kad turite pakankamai vietos laikyti visus savo virtuvės reikmenis. Jei trūksta vietos – apsvarstykite galimybę įrengti sandėliavimo patalpas po kriaukle arba naudoti sienines lentynas. Baldų furnitūra, žinoma, turi būti geros kokybės, kad tarnautų našiai bei ilgai.

Medžiagos ir apdaila

Virtuvės baldų medžiagos turėtų būti patvarios, lengvai valomos ir atitikti jūsų biudžetą. Populiarios medžiagos yra MDF, medžio masyvas, laminatas ir akmuo. Pasirinkite apdailą, kuri atitinka jūsų virtuvės stilių. Rinkitės iš įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų, kad  sukurtumėte savo svajonių virtuvę.

Biudžetas

Nustatykite savo biudžetą prieš pradėdami apsipirkti. Virtuvės baldų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo medžiagų, apdailos ir prekės ženklo. Baldų gamyba taip pat užtrunka kelias savaites, tad reiktų atsižvelgti ir į tai.

„Palyginkite kainas iš skirtingų pardavėjų, kad gautumėte geriausią pasiūlymą. Apsvarstykite galimybę įsigyti naudotus baldus ar pasigaminti baldus patys, jei turite tam įgūdžių ir laiko“,- pataria specialistė. 

 

Praktiški svetainės baldų išdėstymo patarimai

baldaiSvetainė reikalauja ypatingo mūsų dėmesio ir apgalvoto baldų išdėstymo. Žinoma, kaip ir visų kitų gyvenamųjų patalpų, svetainės įrengimas yra individualus dalykas, priklausantis nuo čia gyvenančių žmonių būdo, charakterio ir svetainei keliamų reikalavimų (vieni čia nori matyti darbo kambarį, kiti – erdvę televizoriaus žiūrėjimui, treti į svetainę žiūri kaip į prestižinę patalpą, atspindinčia visų namų nuotaiką). Jei negalite sau leisti samdytis profesionalaus interjero dizainerio, patariame jums laikytis kelių laiko patikrintų taisyklių.

Sukurkite erdvę bendravimui

Jei svetainėje ketinate leisti laiką su šeima ar draugais, baldus sustatykite taip, kad jie sukurtų palankią erdvę bendravimui. Sėdėjimui skirtus baldus rekomenduojama sustatyti U raidės forma. Toks išdėstymas leidžia žmonėms vieni kitus matyti ir girdėti. Paprastai U formą sudaro sofa ir dvi kėdės (ar foteliai). Populiari L forma yra madinga ir daili, tačiau apsunkina bendravimą.

Išryškinkite tai, kas svarbiausia

Turite nuspręsti, kas jūsų svetainėje atliks pagrindinio baldo ar aksesuaro funkciją. Atsižvelgiant į tai, reikia išstatyti ir visus kitus baldus, pvz., jei svetainėje yra židinys, suteikite jam daugiau išraiškingumo baldus nukreipdami į jį. Jei turite itin dailių rėmų langą, už kurio atsiveria puikus vaizdas, įsitikinkite, kad langas nebus užgožtas kitų baldų, jo netemdys sunkios ir tamsios užuolaidos.

 

Užtikrinkite patogų judėjimą

Labai svarbu, kad svetainėje jaustumėtės patogiai ir galėtumėte laisvai judėti. Jei kažkas žiūrės televizorių, o kiti eidami pro šalį jam šį vaizdą užstos, po kurio laiko tai pradės labai stipriai erzinti. Lygiai taip pat kils daug sunkumų, jei norint išeiti iš svetainės reikės eiti pro kitus žmonės, trukdant jų pokalbiui, ar verčiant juos atsistoti. Kad išvengtumėte šių problemų, siūlome iš anksto apgalvoti baldų projektus ir rinktis individualiai gaminamus sprendimus, pvz., BALDITA gaminamus baldus, kad būtumėte tikri, jog baldų išmatavimai idealiai atitiks jūsų svetainės plotą. Rinkdamiesi baldus iš skirtingų kolekcijų rizikuosite įsigyti gaminius, kurie negalės efektyviai išnaudoti kiekvieno svetainės centimetro ir apsunkins jūsų judėjimą.

Dokumentų spintos: kur jų vieta biure?

dokumentų spintosNorint įrengti stilingą ir funkcionalų biurą, labai svarbu pasirūpinti tinkamais darbui skirtais baldais ir jų išdėstymu. Dažnai verslininkai mano, jog biuras tėra darbo vieta ir čia svarbiausia, kad tilptų kuo daugiau žmonių. Tačiau jeigu norite, kad darbuotojai ne tik būtų darbo vietoje, bet ir tinkamai atliktų darbus, privalu pasirūpinti jų kokybiškų darbo vietų įrengimu. Tam reikalingi geri biuro baldai. Be darbo stalų, kėdžių ir kompiuterių, labai svarbų vaidmenį biure vaidina dokumentų spintos. Kokių jų gali būti ir kaip jas išsirinkti?

Kam reikalingos dokumentų spintos?

Tai gana dažnas klausimas, kurį gali užduoti vadovai, kurdami biuro interjerą. Gali būti, jog jiems toks biuro baldas atrodo visiškai nereikalingas. Tačiau kiekvienas darbuotoja sutiks, jog dokumentų spintos biure atlieka itin svarbų vaidmenį. Ypač, kai kalbame apie tam tikros veiklos sferas. Pavyzdžiui, NT, draudimo agentūros, advokatų kontorose ar konsultantų biuruose dirbantys darbuotojai turbūt neįsivaizduoja, kaip dirbti be tokio baldo. Šiose įstaigose kiekvienas darbuotojas turi įvairių klientų, kurių bylas reikia saugoti, ne retai išsiimti, keisti, atnaujinti. Tad paprasti darbo stalo stalčiai čia negelbsti, reikalinga didelė dokumentų spinta. Be to, kai įmonėje kaupiami dokumentai ir turima viens vieta visoms klientų byloms, gerokai lengviau organizuoti darbą, bylos nepasimeta.

Kiek spintų įrengti?

Tai dar vienas aktualus klausimas.Tačiau atsakymai į jį visuomet yra skirtingi. Gali būti, jog vienai įmonei pakaks vienos didelės spintos, kitoje reikėtų kiekvienam darbuotojui išskirti po atskirą spintą. Tad norint apsispręsti dėl spintų kiekio, pirmiausia, reikia tiksliai žinoti darbuotojų, kurie dirba su dokumentais skaičių ir tuomet strategiškai nuspręsti, kiek spintų galima sumontuoti biure, kad jos atliktų savo funkciją ir netrukdytų darbui.

Taikykitės prie interjero ir situacijos

turbūt žinote, jog įprastos dokumentų spintos gali atrodyti ne itin stilingai. Dažniausiai jos gana sunkios, metaliniu karkasu ir dera toli gražu ne prie kiekvieno interjero. Tačiau tai nereiškia, jog ir Jums būtinai įsirengti būtent tokio tipo sandėliavimo spintas. Įvertinkite, kaip ir kur spintos bus išdėliotos. Pavyzdžiui, saugant darbuotojų darbo erdves visai nebūtina po spintą pastatyti prie kiekvieno darbuotojo stalo. Galima išskirti vieną biuro sieną, prie kurios ir būtų sumontuotos visos spintos. O jeigu erdvės ne tiek ir daug, galbūt galima įrengti dokumentų spintas virš darbuotojų darbo stalų, taip taupant erdvę ir nesukuriant papildomų šešėli.