Žymų Archyvai: statyba

Klinkerio plytos – puiki apdaila fasadui

klinkerio plytosŽodis „klinkeris“ reiškia „labai tvirta plyta“, kuri gaminama iš ypatingos keramikinės medžiagos, kaitintinant prie 1200°С. Klinkerio istorija prasidėjo Olandijoje, kurioje norint kompensuoti natūralaus akmens nebuvimą, buvo pradėta gaminti klinkerį – labai didelio tankumo keramikinį akmenį. Taip buvo atrasta natūralaus molio kaitinimo technologija iki visiško sukepinimo ir gauta medžiaga buvo pavadinta – klinkeriu. Klinkeris priklauso ypatingu kietumu pasižyminčių plytų ar trinkelių rūšiai. Fasadas iš klinkerio tinka tiek šiuolaikiškam namui, tiek stilingam dvareliui. Jis gerai atrodo kartu su kitomis medžiagomis, o skoningai suprojektuotas puikiai dera prie namo ir pernelyg neišsiskiria iš aplinkos.

Klinkerio plytos yra ilgaamžė fasado apdailos medžiaga, kurio gamybai naudojamos specialių rūšių molis, smėlis ir kitos natūralios medžiagos. Priklausomai nuo rūšies molis gali būti kepamas 800-1300 Celsijaus laipsnių temperatūroje. To pasekoje klinkerio plytos yra nedegios, tvirtos, neblunka, jų neveikia atmosferos poveikis, nereikalauja jokios priežiūros, išgaunamos įvairiausios spalvos. Klinkerio plytų spalvoms atspalviams išgauti nenaudojami jokie dažai.

Klinkerio plytos gali būti dviejų rūšių: „rankų darbo” apdailinės plytos ir presuotos „wire cut” plytos. Nors abiejose gaminiuose pagrindinė žaliava yra molis, tačiau skiriasi gamybos technologija, todėl skiriasi, kai kurios techninėscharakteristikos, bet tai neįtakoja plytų kokybės.

Skaitykite toliau

Smėliavimas

dažymo įrangaSmėliavimas yra gana sena technologija, išrasta dar XIX amžiaus pabaigoje. Technologijos veikimo principas yra labai paprastas – į stipriai pučiamo oro srovę yra paduodama smulkių detalių – abrazyvo, kuris kartu su oro srove nuo paviršiaus nuvalo ant jo esančias medžiagas. Vienas iš populiariausių abrazyvų rūšių yra smulkus smėlis, todėl ši technologija lietuviškai ir vadinama smėliavimu. Kitas pavadinimas – srautinis valymas yra kur kas tikslesnis, nes abrazyvas gali būti ne tik smėlis, bet ir metalo gabaliukai ar plastmasės kruopelės, priklausomai nuo technologijos ir funkcinių elementų.

Kuo smėliavimas susijęs su dažymo įranga? Tuo, kad dažymo įranga irgi veikia panašiu principu – purškia dažus ant paviršiaus. Smėliavimas yra dažnai pirmoji dažymo proceso stadija, kadangi gaminys, kuris vėliau bus dažomas turi būti kruopščiai nuvalomas, pašiaušiamas jo paviršius. Su smėliavimo aparatūra tai pavyksta padaryti itin paprastai ir efektyviai.

Mažus daiktus valyti abrazyvu ir srautu galima specialiose smėliavimo kabinose, kurios primena pavojingų medžiagų laboratorijas – su įkišamomis rankovėmis ir pirštinėmis. Aišku, jokio pavojaus čia nėra, nes kabina yra uždara, smėlis ar kitas abrazyvas į aplinką nepapuola. Kiek sudėtingiau yra su rankine smėliavimo įranga, kuri yra naudojama atvirose erdvėse. Ja naudojantis būtina naudoti apsauginį šalmą ir aprangą, laikytis kitų griežtų saugos reikalavimų. Dirbama su smulkiu smėliu, kuriam patekus į akis ar žaizdelę odoje gali tekti vykti pas gydytojus.

Skaitykite toliau