Žymų Archyvai: taupymas

Taupykite, tačiau gyvenkite gerai

Išlaidų mažinimas – mokslas ir kiekvienas gali jo išmokti. Kol vieni žmonės skundžiasi, kad jiems nepavyksta taupyti – tuo tarpu kiti mokosi kaip tai daryti. Ir tai labai svarbu, kadangi pinigų sutaupęs žmogus visada geriau jausis, juolab, jis galės džiaugtis, kad atsitikus kokiems nors nesklandumams – atsarga visada bus greta.

Išmokite atsidėti pinigų

Geriausias būdas visada turėti po ranką atsarginių pinigų, kurie yra laikomi nenumatytiems atvejais – paprasčiausiai vos tik gavus algą arba kitas pajamas jas iškart atsidėti. Žinoma, dažniausiai pačioje šio proceso pradžioje atrodo, kad kiekvienas centas reikalingas ir kiekvienas jo dėjimas į juodą dėžutę atrodo labai liūdnas procesas. Tačiau galiausiai po kiek laiko išmoksite gyventi su mažesnėmis pajamomis, o ir galėsite džiaugtis santaupomis, kurios gyvenimui suteikia daugiau laisvumo.

Mokykitės ir atraskite naujus dalykus

Šiuo metu net galima rasti kursus, kuriuose yra mokoma – kaip reikia sumažinti savo išlaidas. O gal geresnis pasirinkimas yra pajamų didinimas? Kiekvienas pasirenka sau labiausiai tinkamą variantą, tačiau bet kuriuo atveju – skirti dėmesio savo finansiniam išprusimui visada verta.

Išmokite skaičiuoti savo išlaidas

Būtinai siūlome išbandyti išlaidų suvedimo ir tuo pačiu skaičiavimo programėles, kurios gali padėti įvertinti – kokios yra Jūsų mėnesinės išlaidos. Labai svarbu ne tik matyti skaičius, tačiau taip pat vertinti – kiek am yra išleidžiama. Daugelis žmonių nustemba pamatę – kiek daug pinigų yra išleidžiama visiškai nereikšmingiems dalykams, kurie net nėra būtini. Tokiu atveju galėsite paprasčiau taupyti sumažinę tam tikros sferos išlaidas.

Išmokite didinti pajamas

Žinoma, visada labai paprasta pasakyti, kad didesnės pajamos  – visada geresnis pasirinkimas ir žmogus turi dėti pastangų, kad pavyktų daugiau uždirbti. Visgi, kad ir kaip viskas paprastai skamba – siūlome bent jau bandyti. O kuo didesnis uždarbis  tuo dažniausiai ir taupymo procesas yra kur kas paprastesnis.

Kuo daugiau dėmesio skirsite savo kasdieniniams įpročiams – tuo taupymas bus paprastesnis ir galiausiai tai taps Jūsų gyvenimo dalimi. O juk atsargoje pinigų nori turėti visi, tiesa?

Mažiname išlaidas maistui. Patarimai

Apskritai taupymas yra teisingas įprotis. Nereikia galvoti, kad taupo tik tie, kurie nelaisvi ar panašiai. Būti atsakingam ir finansiškai raštingam – labai gerai ir dažniausiai tai yra neatsiejama nuo taupumo.

Skanus maistas – nebūtinai brangus

Valgyti skaniai mėgsta visi, tačiau dažniausiai tas skanus maistas – nėra pigiausias pasirinkimas. O jeigu dar papildomai norite ne tik skanaus, tačiau ir sveiko maisto – teks dar labiau pakratyti kišenes. Tiesa, išmoks taupyti – net ir didelė šeima gali valgyti gana pigiai.

Sveiko maisto kainos

Gana dažnai tenka girdėti, kad sveikas maistas yra labai brangus ir norėdami sutaupyti pirmiausia turėtumėte nustoti pirkti sveikus produktus. Visgi, toks požiūris yra klaidingas, kadangi dažnai brangiausiai būtent ir kainuoja saldainiai, sūreliai, tortai, kurie žmogui neduoda jokios naudos, tačiau labai padidina išlaidas.

Pabandykite bent jau kelis kartus tvarkingai pirkti tik sveikus produktus (tokius, kurie laikomi sveikais) ir žiūrėkite, kaip kinta Jūsų pajamos.

Susidarykite sąrašą

Bet kuriuo atveju geriausias pasirinkimas yra visada susidaryti sąrašą, kadangi jis padeda kur kas tikslingiau apsipirkti. Žinoma, tokiu atveju yra būtinas to sąrašo sekimas, o ne vykimas iki prekybos centro ir ne tik prekių pagal sąrašą paėmimas, tačiau ir kitų, kurios tuo metu kutena akis.

Jeigu jau nusprendėte, kad nuo šiol bandysite planuoti meniu ir tuo pačiu planuoti pirkinius –  tokiu atveju reikia atsakingai laikytis to plano, kadangi kiekvienas nereikalingas skanėstas – didina ir investicijas.

Aptarnavimas – kainuoja 

Taip pat gana daug išlaidų „surenka“ maistas į namus arba valgymas viešojo maitinimo vietos. Dažnai atrodo, kad ėjimas į tokias vietas yra tik kartais, tačiau praktika tokia, kad tas kartais reikalauja nemažai investicijų, kurių būtų galima išvengti.

Valgyti reikia, čia jau nieko nepadarysite. Tačiau visada galima valgyti pigiau nesugadinus kokybės. Žinoma, dažniausiai tam reikia daugiau laiko, taip pat reikia įvertinti daugiau smulkmenų ir daugiau planuoti, tačiau tiesa tokia, kad viskas įmanoma, o daugiau jau priklauso nuo paties žmogaus.

Mokomės taupyti: keli patarimai

Išmokti taupyti gali kiekvienas. Tik tam reikia įdėti šiek tiek pastangų ir susipažinti su technika, kuri yra įveikiama ir perprantama gana paprastai.

Kiekvieno pasirinkimas – kaip elgtis su pinigais

Kol visi taupo ir stengiasi gyventi taip, kad visada turėtų atramą, tuo tarpu kitiems atrodo, kad taupymas yra juodos dienos prišaukimas. Toks požiūris yra labai juokingas, kadangi tikėti reikia ne magija, tačiau tuo, kad finansiškai apsirūpinę žmonės, kurie moka planuoti biudžetą –visada jausis geriau ir turės pinigų nenumatytoms išlaidoms.

Siekis uždirbti daugiau

O gal vietoje to, kad bandytumėte sutaupyti – geriausia bandyti padidinti savo pajamas? Pirmiausia galima rasti papildomą darbą, kuris suteikia galimybė skiriant savo laisvą laiką gauti daugiau pajamų.

Antrasis pasirinkimas yra kelti savo kvalifikaciją, kadangi tokiu atveju pajamos dažniausiai sėkmingai kyla ir pagrindiniame darbe. Žinoma, tokiu atveju, kai pinigų bus daugiau – labai svarbu ir toliau fiksuoti savo išlaidas, kadangi praktika rodo, kad augant pajamoms tuo pačiu kyla ir išlaidos, didėja poreikis gyventi geriau.

Kaip atrodo Jūsų išlaidos 

Labai daug žmonių išleidžia pinigus ten, kur to daryti nereikėtų. Paprasčiausiai tai yra nereikalingos išlaidos, kurios nepajaučiamos. Geriausias būdas jas visas sekti yra telefoninės programėlės, kuriose reikia surašyti – kokias paslaugas arba prekes kasdien pirkote. Tokiu atveju vizualiai matysite – kas vertas tam tikros sumos, o kas – ne.

Kaip atrodo Jūsų pajamos?

Nustebsite sužinoję kiek daug žmonių tiksliai nežino – kokios yra jų pajamos. Ką tai reiškia? Kad žmonės leidžia pinigus realiai neįvertindami ir nesuprasdami to, kad išlaidos viršija tai, ką jie gauna. Tai tik parodo, kad kiekvieno cento skaičiavimo politika – naudinga. Žinoma, tai neturi pati kažkuo labai erzinančiu, tačiau bent jau preliminarių skaičių žinojimas – labai gelbsti.

Išmokite planuoti

Kuo daugiau planuosite  tuo tikresnis glite būti, kad mėnesio gale neteks likti su beveik tuščia sąskaita. O geriausia planuoti užsirašant kam norėsite išleisti pinigus ir tuo pačiu gana griežtai laikytis savo paties sukurto plano.