Renkamės virtuvės baldus! Pataria interjero dizaineris

Renkantis virtuvės baldus svarbu įvertinti kuo daugiau smulkmenų. Juk norisi sukurti tokią erdvę, kuri bus ne tik stilinga, tačiau ir funkcionali, žinoma, atitinkanti jūsų poreikius.

Išties, virtuvės baldai yra pasirenkami įvertinus kelias paprastas smulkmenas. Jas ir aptaria interjero dizainerė Jovita.

Virtuvės išdėstymas

Apsvarstykite, koks virtuvės išdėstymas jums labiausiai tinka: tiesus, L formos, U formos ar sala. Kiekvienas išdėstymas turi savo privalumų ir trūkumų, todėl pasirinkite tą, kuris geriausiai išnaudoja jūsų turimos erdvės plotą ir leis patogiai judėti.

„Atkreipkite dėmesį į trikampio taisyklę, kuri teigia, jog trys pagrindiniai virtuvės elementai – kriauklė, viryklė ir šaldytuvas – turėtų būti išdėstyti trikampio forma, kad sumažintumėte judėjimo atstumą tarp jų“,- nurodo Jovita.

Baldų dydis ir išdėstymas

Išmatuokite savo virtuvę ir kruopščiai suplanuokite, kur stovės kiekvienas baldas. Įsitikinkite, kad palikote pakankamai vietos judėti ir atidaryti spinteles bei stalčius. Pasirinkite tinkamo dydžio baldus savo erdvei. Jei virtuvė maža, rinkitės aukštas spinteles ir siauresnius baldus, kad maksimaliai išnaudotumėte erdvę.

„Nepamirškite apšvietimo! Geras apšvietimas yra būtinas saugiam ir patogiam darbui virtuvėje. Įrenkite pakankamą viršutinį apšvietimą ir pasirūpinkite, kad apšviestumėte darbo zonas“,- priduria specialistė.

Funkcionalumas

Pasirinkite baldus su funkcionaliomis savybėmis, kurios palengvins jūsų gyvenimą. Pavyzdžiui, rinkitės spinteles su ištraukiamais stalčiais, lentynomis su reguliuojamu aukščiu ir integruotais šiukšlių dėžėmis. Įsitikinkite, kad turite pakankamai vietos laikyti visus savo virtuvės reikmenis. Jei trūksta vietos – apsvarstykite galimybę įrengti sandėliavimo patalpas po kriaukle arba naudoti sienines lentynas. Baldų furnitūra, žinoma, turi būti geros kokybės, kad tarnautų našiai bei ilgai.

Medžiagos ir apdaila

Virtuvės baldų medžiagos turėtų būti patvarios, lengvai valomos ir atitikti jūsų biudžetą. Populiarios medžiagos yra MDF, medžio masyvas, laminatas ir akmuo. Pasirinkite apdailą, kuri atitinka jūsų virtuvės stilių. Rinkitės iš įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų, kad  sukurtumėte savo svajonių virtuvę.

Biudžetas

Nustatykite savo biudžetą prieš pradėdami apsipirkti. Virtuvės baldų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo medžiagų, apdailos ir prekės ženklo. Baldų gamyba taip pat užtrunka kelias savaites, tad reiktų atsižvelgti ir į tai.

„Palyginkite kainas iš skirtingų pardavėjų, kad gautumėte geriausią pasiūlymą. Apsvarstykite galimybę įsigyti naudotus baldus ar pasigaminti baldus patys, jei turite tam įgūdžių ir laiko“,- pataria specialistė.