Elektroninių knygų privalumai

elektronine knygų skaitykleViena iš moderniausių naujovių, sulaukusių daug dėmesio – elektroninės knygos. Šiame, informacijos kupiname amžiuje žmonės knygas vis dar vertina kaip žinių lobį ir vaistus nuo kvailumo, tačiau ar mūsų skaitomos knygos bus tokios pačios, kaip ir prieš šimtą metų gyvenusių protėvių? Vargu. Viskas labai greitai keičiasi, ir knygų pavidalai darosi vis įdomesni. Jeigu prieš trisdešimt metų nebūtume įsivaizdavę tokio dalyko kaip planšetinis kompiuteris, tai tuo labiau nebūtume įsivaizdavę, kad per tokį ploną, bet galingą dalykėlį bus galima skaityti visas mėgstamiausias mūsų knygas.

Planšetiniai kompiuteriai sutalpina tūkstančius knygų

Vienas iš pagrindinių elektroninių knygų privalumų – jas galima sutalpinti į vieną kompiuterį, vieną skaitytuvą ar vieną išmanųjį telefoną – galbūt ne milijoną, tačiau porą tūkstančių tikrai. Žinoma, labiausiai elektroninėms knygoms pritaikyta elektroninių knygų skaityklė. Aišku, daug kas priklauso nuo konkrečių aplinkybių – kiek gigabaitų atminties telpa į jūsų elektroninį knygų skaitytuvą? Jeigu norite nešiotis su savimi itin didelį kiekį knygų, galite nusipirkti 64 GB atminties kortelę – jos tikrai užteks tam, kad turėtumėte nešiojamąją enciklopediją ir visus savo mėgstamiausius literatūros kūrinius, mokslinius darbus ar bet kokią jums reikalingą knygą.

Labai svarbu įsigyti patogią įrangą skaitymui. Ypač jeigu daug skaitote – juk žinote, kaip kartais akis išvargina kompiuterio ekranas, jeigu labai įdėmiai kažką žiūrite. Vadinasi, jums reikia tokio ekrano, kuris būtų kuo mažiau skaitmeninis ir primintų skaitymą iš tikro lapo prie gana neblogos šviesos – džiugu, kad šiuolaikinė technika jau gali jums tai pasiūlyti. Dabar yra neblogų Kindle ir kitų firmų elektroninių skaitytuvų, kurie turi specialius ekranus, tinkamus ilgam skaitymui. Negana to, juos galima priderinti kiekvienam skaitytojui asmeniškai, kadangi parametrų pasirinkimas yra nemažas. Vieną kartą investavę į tokią elektroninio skaitymo įrangą, tikrai nepasigailėsite, kadangi elektroninės knygos jums tilps į kuprinę ar portfelį – tik vienas elektroninis nedidelis prietaisas, o knygų – tūkstančiai, o gal net dešimtys tūkstančių! Tai tikras skaitytojo rojus ir puiki privilegija smalsiam šiuolaikiniam žmogui, kuriam žinios turi būti visada po ranka.

Kalbant apie elektronines knygas, taip pat labai svarbu, kad internete jas galite nusipirkti gerokai pigiau, nei knygynuose – naujos knygos, kurios knygynuose kainoja apie 50 litų, internete skaitmeniniame variante gali kainuoti net per pus pigiau. O jeigu jums reikia senų, klasikinių knygų, tuomet galite peržvelgti ir nemokamus tinklapius, kuriuose visos elektroninės knygos yra platinamos nemokamai. Kartais galite nustebti, kiek daug puikių knygų rasite nemokamai.