Žymų Archyvai: deklaravimas

2020-ųjų deklaravimas – paprastas ir greitas

Finansinis raštingumas daugeliui lietuvių vis dar yra mažai pažįstama sfera. O tai – liūdina. Tokiu atveju ne tik deklaravimas, tačiau ir kitos finansinės sritis – dažniausiai netinkami įgyvendinamos, daromos klaidos, žmonės nemoka taupyti.

Mokesčių mokėjimas – atsakingas darbas

Deklaravimas net ir šiais laikais daugeliui žmonių atrodo vienas nemaloniausių darbų. Ir tikrai ne todėl, kad daliai tenka sumokėti mokesčius, o būtent dėl sistemos painumo, kuri kelia daug klausimų. Visgi, šiais metais Mokesčių inspekcija specialiai sukūrė tokią sistemą, kuri suteikia galimybę deklaruoti pajamas greitai, paprastai ir tuo pačiu suvokti – kiek mokate, kodėl arba kiek atgaunate.

Išbandykite deklaravimo sistemą

Daugelis džiaugiasi, kad nuo šiol deklaruoti pajamas yra labai parasta, kadangi tereikia suvesti pagrindinius rodiklius ir atsakyti į sistemos užduodamus klausimus. Jie labai aiškūs, žinoma, susiję su mokesčiai bei išlaidomis, kuriuos Jums teko patirti praėjusiais metais. Nereikalingas joks specifinis pasiruošimas, tik siūlome daugiau dėmesio skirti smulkmenoms ir tinkamai užpildyti pateiktus laukus. Kas turi deklaruoti pajamas?

Deklaruoti pajamas turi visi, kurie gauna pajamas. Tiesa, išskyrus pensininkus, kurių pajamos yra fiksuotos ir tuo pačiu priklauso nuo valstybės įstatymų. Tokiu atveju jeigu gavote pajamų ko nors pardavę arba tokiu atveju, kai gavote dovanas, kurios gali būti pateikiamos ne pinigais, tačiau kitomis formomis – reikia suprasti, kas deklaravimas ir mokesčių sumokėjimas yra būtinas.

Deklaravimo būtinumas

Žinoma, gana dažnai tenka susidurti su klausimais – kodėl apskritai pajamų deklaravimas yra reikalingas. Šiuo atveju vieni atsakymo nėra ir negali būti, kadangi valstybė yra kiekvieno iš mūsų reikalas. O planuojant biudžetą labai svarbu žinoti – kiek žmonės uždirba. Tokiu atveju kiekvienas turi susimokėti tuos mokesčius, kurie jam priklauso pagal gaunamas pajamas.

Mokesčiai, kuriuos reikia sumokėti

Dažniausias klausimas po deklaravimo yra susijęs mokestine našta. Šįkart galime pasidžiaugti, kad programa automatiškai suskaičiuota ir Jums parodo – koks GPM mokestis Jūsų laukia. Kitus mokesčius, kuriuos turi susimokėti vykdantys veiklą – galima susižinoti prisijungus prie SODROS paskyros.

Individualios veiklos pažyma ir pajamų deklaravimas

Pajamų deklaravimas dirbantiems su individualios veiklos pažyma yra viena nemėgstamiausių dienų metuose. Ne tik todėl, kad tenka jungtis prie sistemos ir vesti duomenis, tačiau ir todėl, kad vėliau tenka susimokėti mokesčius, kurie dažniausiai nekukliai patuština kišenes.

Dirbkite tada, kai norite

Nuosavos veiklos vykdymas daugeliui žmonių atrodo kaip svajonė, kadangi galite dirbti norimu laiku ir tuo pačiu nereikia atsiskaityti bosams. Visgi, viskas toli gražu ne taip smagu, kaip atrodo, juolab, kiekvienai metais tenka deklaruoti pajamas, kurių metu laukia nemaži mokesčiai.

Mokesčių mokėjimas yra būtinas

Labai svarbu tinkamai sumokėti mokesčius, kurie varijuoja ne tik pagal institucija, kuri jas surenka, tačiau taip pat ir kodus, kuriuos reikia pasirinkti tinkamai. Dirbantys su individualia veikla VSD ir PSD moka SODRAI, o GPM – VMI. Pasikartosime, kad būtinai susižinokite – kokiu kodai kokia suma turi būti pervedama. Tokiu atveju pavyks išvengti klaidų, kai dėl netinkamai nurodyto kodo pinigai paprasčiausiai kažkur pasimeta ir vėliau tenka ilgai aiškintis, kad tikrai laiku buvo sumokėti pinigai.

Pateikite asmeninius duomenis

Kadangi šiuo metu deklaruoti pajamas yra labai paprasta – greitai užpildysite visas svarbiausius laukelius. Žinoma, šiuo atveju svarbiausias yra susijęs su pajamomis, kurios buvo gautos iš individualios veiklos.

Nurodykite įmonę, taip pat – kitus aspektus kaip kad suma bei išlaidos, galiausiai, peržiūrėkite viską kelis kartus, kadangi palikus net ir pačias mažiausias klaidas dažniausiai tenka susidurti su nesklandumais, kurie Jums vėliau brangiai kainuos.

Supildykite info

Žinoma, taip pat reikia nepamiršti, kad tie asmenys, kuris dirba su individualios veiklos pažyma – gali gauti pajamų ir iš kitų šaltinių. Tokiu atveju jas taip pat reikia deklaruoti kaip ir kitiems asmenims, tad per daug neverkite tik veiklos rezultato.

Teikiamos nemokamos konsultacijos 

Jeigu deklaravimo metu Jums kilo kokie nors neaiškumai – siūlome kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, taip pat, nepamiršti, kad konsulatai mielai atsakys į visus klausimus ir pasirūpins, kad deklaracija būtų tvarkinga. Galiausiai, nepalikite deklaravimo paskutinei dienai ir tuo pačiu per daug neskubėkite.

Pajamų deklaravimas yra būtinas ne visiems?

Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais pajamų deklaravimas atliekamas kartą per metus. Įprastai – iki gegužės mėnesio, tačiau šiais metais dėl karantino paskelbtos situacijos – terminas yra nukeliamas iki liepos mėnesio.

Greita ir paprasta sistema

Deklaruoti pajamas nėra taip sunku, kaip gali atrodyti. Ypač šiais metais, kadangi VMI paskelbė atsinaujinusią sistemą, kuri padeda sutaupyti žmonėms daug laiko ir tuo pačiu kur kas paprasčiau matyti – kokios pajamos turi būti suvedamos ir ką galiausiai tai reiškia: atgausite tam tikrą dalį pinigų ar teks sumokėti.

Individuali veikla ir kitos galimybės

Dažniausiai pajamų deklamavimas nepatinka tiems, kurie užsiima savo veikla, kadangi gegužės mėnesį tenka ne tik pateikti info apie savo pajamas, tačiau taip pat ir sumokėti mokesčius. Galima tik pasidžiaugti, kad po sistemos atnaujinimo duomenų suvedimas tapo labai paprastas ir greitas. Tiesa, svarbiausia tiksliai apsiskaičiuotų – kiek reikia sumokėti ir tuo pačiu tinkamai suvesti pavedimo kodus, kad perlaida nedingtų ir nepasimestų.

Pajamų deklaravimas yra būtinas?

Iki šiol ne visi supranta – kodėl tas pajamų deklaravimas yra toks svarbus. Juk jo metu galima ne tik sumokėti daugiau mokesčių, tačiau taip pat ir valstybė turi sumokėti Jums. Tad kodėl tai yra taip svarbu? Todėl, kad taip bus kur kas paprasčiau tikslingai įvertinti renkamą valstybės biudžetą, kuris yra paskirstomas. Galiausiai, todėl, kad kiekvienas asmuo jaustų atsakomybę, kad reikia mokėti mokesčius, kadangi viskas yra mūsų pačių gerovei.

Visada galite atidėti mokesčius

Kadangi ne visi gauna permokas, tačiau nemažai daliai tenka ir sumokėti – tokiu atveju siūlome detaliau pasididinti mokesčių nukėlimo galimybėmis. Dažniausiai jos aktualios tiems, kurie dirba su individualia veikla, tačiau nukelti mokestinę naštą gali ir kiti asmenys, kurie nori vėliau sumokėti GPM. Tokiu atveju reikia susisiekti tiek su Sodros, tiek su VMI atstove ir nukelti tiek, kiek Jums reikia pagal galimybes, kurios yra apibrėžtos įstatyme.

Suprantama, kad mokesčių niuansai iki šių dienų, net kai ir internete galima rasti daug info, vis dar kelia daug rūpesčių ir neaiškumų. Visgi, su gerais konsultantais viską sužinoti – nebus sunku.