Kokie čiužiniai užtikrina kokybišką vaikų miegą?

čiužiniaiMiegas – labai svarbi kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis. O jis ypač reikšmingas augančiam organizmui. Todėl kiekvieno tėvelio pareiga – pasirūpinti, kad jų vaikas galėtų mėgautis kokybišku miegu. Nuo to priklauso ne tik vaiko savijauta kitą dieną, bet ir jo sveikatos būklė. Geras ir reguliarus miegas sumažina tikimybę susirgti įvairiais sutrikimais. Todėl pirmiausia, kuo reikėtų pasirūpinti, kai namuose yra mažylis – ar namuose čiužiniai tinkami Jūsų atžalai.

Pirmais pirkinys vaikui – čiužinys

Vos gimus kūdikiui, pirmasis tėvelių pirkinys naujai atžalai būna būtent čiužinys miegui. Dažniausiai tokiam pirkiniui reikia skirti ne tik nemažai laiko, bet ir iš anksto pasidomėti, kokie čiužiniai geriausiai užtikrina vaikiško miego kokybę.

Specialistai rekomenduoja šiuo pirkiniu netgi pasirūpinti iš anksto ir mažylį parsivežus iš ligoninės nuo pirmų naktų pratinti miegoti ant kokybiško specialiai kūdikiams skirto čiužinio, o ne pratinti miegoti suaugusiųjų lovoje, kuri nepritaikyta kūdikio kūneliui.

Vieni populiariausių yra kokoso čiužiniai kūdikiams arba kokoso-grikių čiužiniai. Tačiau specialistai pastebi, jog tai nėra geriausias variantas. Anksčiau buvo įprasta manyti, jog kūdikis turi miegoti ant kieto pagrindo, tačiau pediatrai vieningai teigia, kad geriau rinktis minkštą pagrindą mažylio miegui. Be to, kokoso pluoštas yra nenatūralus, nes klijuotas klijais, o grikių čiužiniai lengvai susiguli ir praranda formą.

Ar vaikas gali miegoti ant Jūsų čiužini?

Ne, geriausiai, jei visi namiškiai turi sau skirtas lovas ir kokybiškus čiužinius jose. Kartais tėveliai mano, jog vaikui paaugus, jam jo miegui tinka ir toks pats čiužinys, kurį naudojame suaugusiems. Žinoma, svarbiausia, nepratinti kūdikio miegoti ant suaugusiems skirto čiužinio, mat tokie čiužiniai kūdikiui yra per kieti, be to, jie gali kelti alergijas arba dirginti odą. Kūdikiai turėtų miegoti ant jiems sukurtų čiužinių.

Tuo tarpu paaugusiam vaikui naudinga nupirkti kitą čiužinį, taip, labiau primenantį čiužinį suaugusiems. Labai svarbu žinoti, jog vaikams geriausiai rinktis pirmo lygio kietumo čiužinį, kuris tinkamai išsilenkia nuo kūno linijų, neįtempia raumenų ir leidžia kūnui gerai atsipalaiduoti. Toks čiužinys užtikrins augančio vaiko organizmo poilsį kokybiško miego metu.

Be to, labai svarbu, kad namuose čiužiniai būtų tinkamai prižiūrimi, valomi ir reguliariai keičiami. Ilgai naudojant čiužinį ar patalynę, joje gali kauptis ne tik nešvarumai, bet ir erkutės, sukeliančios įvairiu susirgimus. Vaikų organizmai ypač jautrus tokioms negerovėms.