Kreditai atskleidžia tikrąjį savo veidą

greitieji kreditaiVieni žmonės teigia, kad pinigai yra gėris, o kiti juos sieja su velniu. Tačiau Pinčukas čia nėra pagrindinis veikėjas. Prie pinigų gretinama daug dalykų, tarp kurių atsiranda ir kreditai. Jei iki šiol manėte, kad jie verti pašventinimo arba kaip tik skleidžia smalos kvapą, stipriai klydote. Sakysite, kaip čia yra, kad nei vienas variantas neteisingas?

Blogis ar gėris?

Įprasta manyti, kad yra blogoji ir geroji ko nors pusė. Tačiau nesunku įžvelgti, jog viskas priklauso nuo potyrių. Jeigu per pastaruosius dešimt metų pakeitėte tris automobilius ir kaskart naudota transporto priemonė pažeria nemalonių siurprizų, galite manyti, kad mašinos – visapusiškas blogis. Jeigu nuolat persivalgote saldumynų ir kamuoja pilvo skausmai, gali atrodyti, jog saldėsiai yra velnio nešti ir pamesti… Šios mintys – tai puiki iliustracija apie požiūrio į daiktą sukūrimą.

Kreditai tampa reikalingi, kai trūksta pinigų. Jau tuomet galima banknotus vadinti blogiu vien dėl to, kad jų turima per mažai. Tačiau pats kredito ėmimas susiejamas su viltimi ir geresnio gyvenimo prošvaisa. Jeigu vėliau pinigų grąžinimo procesas vyksta sklandžiai, tiek patys pinigai, tiek kredito sąlygos įgauna optimistinę aurą ir norisi visa tai gretinti su pozityviausiais pasaulio dalykais.

Tikrasis veidas

Straipsnio antraštė įpareigoja atskleisti, koks gi yra tas tikrasis kreditų veidas. Būtų galima pradėti kone rimuotai – nei jis piktas, nei jis linksmas. Juk daug kas priklauso nuo to, kokią prasmę suteiksime. Jokiu būdu nereikėtų teigi, kad kredito sąlygos apskritai beveidžiai. Jie leidžia išgyventi keblų laikotarpį, tad tampa pagalbos ranka. Kita vertus, į skolinimąsi svarbu žiūrėti atsakingai. Tik tada, kai skrupulingai įvertinamos galimybės, apsvarstomi įvairūs niuansai ir nusprendžiama, kokios iš tikrųjų sumos reikėtų, galima mąstyti apie kredito ėmimą. Priešingu atveju situacija tampa sunkiai kontroliuojama. Ir kreditas tuomet atskleidžia ne pačią geriausią savo pusę.

Kaip turbūt supratote, kreditai patys savaime nėra nei gėris, nei blogis. Ar jie pastorina piniginę? Taip. Ar jie siejasi su atsakomybe? Taip. Todėl svarbu žinoti, jog ne pinigai turi valdyti jus, o jūs pinigus. Tada neapninka joks grėsmingas šešėlis.