Žymų Archyvai: maistas

Mažos erdvės, didelė šventinė dvasia: kaip stilingai serviruoti stalą nedidelėje virtuvėje

Kai turi nedidelę virtuvę, šventės gali tapti tikru galvosūkiu. Kur padėti maistą? Kaip viską sutalpinti? Ir kaip sukurti jaukią šventinę nuotaiką, kai erdvė ribota? Šiais metais nusprendžiau mesti iššūkį savo nedideliam butui ir sukurti šventinę atmosferą, kuri pranoktų net erdviausius valgomųjų kambarius. Dalinuosi savo atradimais, kurie padės ir jums.

Su kuo pradėti: serviravimo indai ir vietos planavimas

Pirmas žingsnis – pasirinkti tinkamus serviravimo indus, kurie ne tik atrodo gražiai, bet ir padeda taupyti vietą. Mažoje virtuvėje patarčiau rinktis kompaktiškus, daugiafunkcinius indus, pavyzdžiui, dviejų aukštų desertų lėkštes ar sulankstomus padėklus. Jie ne tik taupo stalą, bet ir atrodo elegantiškai.

Serviravimo indai su ryškiais akcentais ar subtiliomis detalėmis suteikia stalui šventinio žavesio. Man labai patiko balti keramikiniai indai su auksinėmis detalėmis – jie minimalistiniai, tačiau spinduliuoja šventine dvasia. Jei norite daugiau spalvų, rinkitės vieną pagrindinę temą, pavyzdžiui, žalias ir raudonas detales Kalėdoms.

Kūrybiškas staltiesių naudojimas ir sluoksniavimas

Mažoje erdvėje tradicinė ilga staltiesė gali būti ne tik nepraktiška, bet ir vizualiai apkrauti erdvę. Čia išgelbėja sulankstomos ar mažos staltiesės. Aš išbandžiau sluoksniavimo triuką: ant mažos pagrindinės staltiesės pridėjau keletą spalvotų audinio takelių. Tai ne tik vizualiai „pratęsė“ stalą, bet ir sukūrė gylio įspūdį.

Jei norite dar daugiau funkcionalumo, galite naudoti padėklus vietoje staltiesės – jie neleidžia netyčia išsiliejusiems gėrimams pasiekti stalo paviršiaus ir gali būti lengvai pernešami į kitą vietą.

Daugiafunkciniai daiktai – mažos erdvės gelbėtojai

Daugiafunkciniai daiktai – tikras mažų virtuvių išsigelbėjimas. Mano favoritai yra mediniai serviravimo padėklai, kurie tinka tiek maistui patiekti, tiek kaip dekoracijos pagrindas. Ant jų galima sudėti žvakes, eglės šakeles ar nedidelę kalėdinę puokštę.

Jeigu turite mažai vietos, vietoje didelių dekoracijų rinkitės subtilias detales. Pavyzdžiui, stiklinius indus galite užpildyti žaisliukais ar riešutais, o vietoj didelių žvakių – naudoti mažas arbatines žvakutes.

Akcentai, kurie užpildo šventinę dvasią

Mažos erdvės šventinei atmosferai kurti nereikia daug. Subtilios detalės, tokios kaip rankų darbo servetėlių žiedai ar personalizuoti vietų žymekliai, suteikia stalui jaukumo. Šiais metais išbandžiau idėją su mažais eglių šakelių lapeliais, ant kurių užrašiau vardus – paprasta, bet labai stilinga.

Apšvietimas taip pat svarbus. Nedidelės virtuvės šviesos girliandos ar keli LED žibintai akimirksniu sukuria šventinę nuotaiką. Jie neužima vietos ant stalo, tačiau prideda šilumos ir jaukumo.

Šventinė dvasia be kompromisų

Kurdami šventinę nuotaiką mažoje erdvėje supratau vieną svarbų dalyką: ribota vieta neturi riboti jūsų kūrybiškumo. Atvirkščiai, ji gali tapti įkvėpimu ieškoti originalių sprendimų. Ir nors mano stalas šiemet mažas, atmosfera tikrai didelė – o desertų lėkštė tikrai telpa visur, jei prieš tai „pasidarai vietos“!

Galų gale, svarbiausia, kad šventėse būtų gera nuotaika, artimi žmonės ir… kad niekas neatsitrenktų į stalą šokdamas aplink eglutę. (Taip, iš patirties – būtinai patraukite stalą nuo judrių zonų.)

Geriausi būdai numesti svorio

svorio metimasDažnai galima išgirsti klausimą kaip numesti svorio, o atsakymų į jį įvairovė tik dar labiau suglumina klusiantįjį, tad natūraliai darosi įdomu sužinoti, kokie yra geriausi būdai numesti svorio.

Bene įprasčiausiai išgirsti, jog tai yra dietos, tačiau iš tiesų dieta yra tik viena iš sudedamųjų svorio metimo dalių, todėl sakyti, kad tai efektyviausias ir geriausias būdas nederėtų. Tiesa, dietos suteikia galimybė svorio atsikratyti ypatingai greitai, tačiau būdamos griežtos jos ne tik padeda numesti svorio, bet ir silpnina imuninę sistemą, alina organizmą. Be visa to, besilaikant dietos palaipsniui ima trūkti kai kurių organizmui būtinų medžiagų, todėl verta rinktis labai atsargiai, įvertinti galimas pasekmes ir rinktis kaip įmanoma mažiau ribojančias dietas, kurių norint pasiekti nusistatyto rezultato reikia laikytis ilgiau, kitaip svorio metimas gali būti labai kenksmingas.

Kitas būdas – maisto papildai. Maisto papildai puikiai tinka toms, kurioms reikia svorio numesti per keletą dienų, tačiau verta suprasti, kad staigus svorio kritimas yra labai pavojingas organizmui. Medikai iki šiol nesutaria, kurie liekninantys maisto papildai yra sveiki ir tinkami vartoti, o kurių reikėtų vengti ar visai uždrausti. Jei vis tik renkatės šį lieknėjimo būdą vertėtų labiau dairytis į natūralios sudėties maisto papildus, kuriuose gausu žolelių, o ne cheminių medžiagų.

Kuomet minėti variantai neįtinka ir kyla klausimas kaip numesti svorio nekenkiant savo organizmui vertėtų pasidomėti sveika mityba. Tai ilgalaikis procesas, kurio metu svorio metimas vyksta palaipsniui, nedarant neigiamos įtakos organizmui, o be visa to, sveika mityba ne tik atsako į klausimą kaip numesti svorio, bet taip ir leidžia išvengti sveikatos sutrikimų, gerina bendrą Jūsų būklę ir, pastebima, padeda išlaikyti gerą nuotaiką.

Skaitykite toliau